DUK

1Kas neturėtų patekti į nuotekyną?
Biologinio nuotekų valymo sistemos naudotojai turi prisiminti, kad į klozetą ar kitas kanalizacijos angas nėra leidžiama išmesti vandenyje neskaidžių medžiagų, tokias kaip popieriniai rankšluosčiai, cigaretės, prezervatyvai, higieniniai paketai, sauskelniai, kosmetinė vata ir pan. Be to, griežtai draudžiama leisti buitinėms chemijos priemonėms, kuriose yra dezinfekuojančių medžiagų, patekti į kanalizaciją. Tokios medžiagos apima natrio hipochloritą, chlorą ir aktyvųjį deguonį, kurie dažniausiai būna balikliuose, skalbimo priemonėse baltiems audiniams, taip pat kai kuriuose tualetiniuose valikliuose.
2Ar biologinis nuotekų valymas yra efektyvus?
Tai sparčiai veikiantis ir veiksmingas nuotekų apdorojimo metodas. Aktyviojo dumblo naudojimas gali pašalinti iki 98 proc. organinių teršalų. Proceso rezultatas yra vanduo, kuris yra švaresnis nei valant anaerobiniu būdu. Neatsitiktinai vis daugiau pramoninių ir buitinių vartotojų renkasi biologinį nuotekų valymą.
3KADA REIKALINGAS GRUNTO TYRIMAS?
Jeigu planuojate įsigyti sklypą statybai, būtinai turėtumėte pasitikrinti, ar gruntas yra tinkamas nuotekų išleidimui. Molingi dirvožemiai su dideliais gruntiniais vandenimis gali sukelti papildomų problemų ir, aišku, padidinti išlaidas. Idealiu atveju, tinkamas gruntas būtų smėlingas arba žvyro gruntas, per kurį vanduo lengvai prasiskverbia. Prieš įsigyjant sklypą, visada patariama pasikonsultuoti su specialistais. Mes daugiausiai dirbame Vilniaus regione ir gerai suprantame jo gruntus.
4VANDENS INFILTRACIJA PER ŠULINĮ Į GRUNTĄ
Visada rekomenduojame investuoti į šiek tiek brangesnį, tačiau daug kartų veiksmingesnį infiltracinį šulinį su žvyro dangu apačioje. Tai yra kasama apie 3 m skersmens duobė, kur yra platesnė ir gilesnė, nei reikia šulinio žiedui. Jos dugne užpilama sluoksnis žvyro, kuris padidina infiltracinį paviršių iki 10 kvadratinių metrų. Žvyrą uždengia speciali sintetinė medžiaga, kuri veikia kaip papildomas filtras, apsaugantis nuo gruntinio užteršimo ir užkimšimo. Šio šulinio gruntas niekada neužkimš. Jei teks jį valyti, tai atsitinka labai retai ir yra paprasta: šį šulinį yra patogiau valyti, nereikia išvalyti viso šulinių dugno, pakanka pakeisti užsikimšusios sintetinės medžiagos dalį. Šio šulinio valymas kainuoja maždaug 6 kartus pigiau nei paprasto šulinių. Vos šiek tiek brangesnis šulinys yra kur kas patikimesnis. Kodėl vis dar renkamasi kasami šachtiniai vandens šuliniai? Žmonės vis dar renkasi šachtinius vandens šulinius dėl jų mažesnių išlaidų ir paprastumo naudoti. Jų kasyba yra pigesnė, ir nereikia rūpintis jų priežiūra. Be to, dažnai po šulinio išgręžimo būna galima tiesiog pajungti papildomus filtrus geležies pašalinimui, taip pat šulinio vandenį būna nedaug geležies. Vandens šuliniams paprasta ir nebrangu pajungti hidroforus, leidžiančius lengvai aprūpinti vandeniu namus.
5Kaip nustatoma, kokiais nuotekų valymo įrenginiais vienas namas turėtų būti aprūpinamas?
Nuotekų valymo įrenginiai arba konteineriai parenkami priklausomai nuo to, kiek asmenų namas turės valyti nuotekas ir kokia bus preliminari bendra nuotekų kiekio apytikslė suma. Didėjant nuotekų kiekiui, reikės didesnės surinkimo talpos arba galingesnių valymo sistemų. Be to, jūs taip pat turite galimybę pasirinkti tarp skirtingų gamintojų ir įrangos modelių, atsižvelgiant į savo poreikius ir biudžetą.
6Kuo nuotekų valymo sistema skiriasi nuo nuotekų surinkimo konteinerio?
Nuotekų valymo įrenginiai ne tik kaupia nuotekas, bet ir valo bei filtruoja jas, todėl gali būti naudojamos kitoms buitės reikmėms. Priešingai, nuotekų surinkimo konteineriai tiesiog saugo nuotekas ir reikalauja reguliaraus tuštinimo, kai jie prisipildo.
7Ar sunku prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius?
Nuotekų valymo įrenginių prižiūrėjimas yra gana paprastas ir ekonomiškas procesas. Pagrindinė prižiūros užduotis yra reguliariai pašalinti susikaupusį dumblo sluoksnį. Dažniausiai tai rekomenduojama daryti vieną arba du kartus per metus. Vidutiniškai per metus susikaupia apie 2 m³ dumblo.
8Nuo ko priklauso biologinio nuotekų valymo įrenginio montavimo kaina?
Biologinio nuotekų valymo įrenginys ir jo pridėtinės dalys parenkamos atsižvelgiant į vietos sąlygas, tokius kaip reljefas, dirvožemio hidrogeologinės savybės, sklypo ribos, nuotekų kiekis, užterštumo lygis, išleidimo galimybės ir kt. Svarbu suprasti, kad biologinio nuotekų valymo įrenginio montavimas nėra tik paprastas "užkasimas" žemėje. Įrenginio ir jo priedų įrengimas yra labai individualus procesas, kuris sudaro didžiąją dalį išlaidų. Todėl, neturint visos informacijos apie montavimo sąlygas, apytiksliai nustatyti kainą praktiškai neįmanoma.
9Ar būtina nuolat papildyti mikroorganizmus į įrenginį?
Mikroorganizmai dauginasi itin greitai, todėl papildymo jais dažniausiai nereikia. Tam tikrais atvejais, netinkamo biologinio nuotekų valymo įrenginio naudojimo rezultate, gali būti sutrikdytas ekosistemos balansas įrenginyje. Tokiu atveju, siekiant užtikrinti valymo proceso tęstinumą ir efektyvumą, gali būti rekomenduojamas mikroorganizmų atnaujinimas.
10Kur mes dirbame?
Anykščiuose Baltojoje Vokėje Birštonas Dauguose Dūkšte Dusetose Eišiškėse Elektrėnuose Grigiškėse Ignalinoje Jiezne Jonavoje Kavarske Lentvaryje Molėtuose Nemenčinėje Pabradėje Prienai Ramygaloje Rokiškyje Rūdiškėse Šalčininkuose Širvintose Švenčionėliuose Švenčionyse Trakuose Troškūnuose Ukmergėje Utenoje Vabalninkuose Varėnoje Vievie Vilniuje Visagine Zarasuose Žiežmariuose