Kada naudoti kaupimo rezervuarą, septiką ar biologinio valymo įrenginį?

Yra įvairių vietinio nuotekų valymo būdų. Paprasčiausias būdas – surinkti nuotekas į uždarą rezervuarą, kurį reguliariai ištuština specializuota įmonė. Vidutinė keturių asmenų šeima per mėnesį vidutiniškai pagamina 8-12 m3 nuotekų.

Rezervuaro privalumai ir trūkumai

+
Jis taip pat leidžiamas tankiai apgyvendintose vietovėse arba vietovėse, kuriose ateityje planuojama įrengti bendrą kanalizaciją.Didelės priežiūros išlaidos yra susijusios su ištuštinimo paslaugomis.
Gali būti naudojamas vietovėse, kuriose draudžiama statyti grunto filtrus (t. y. vietovėse, kuriose požeminis vanduo yra prastai apsaugotas arba neapsaugotas).Savaitgaliais ir apsilankius draugams rezervuaras būna pilnas**.
Priimtinas sprendimas mažo suvartojimo teritorijose
Tam tikruose regionuose tai vienintelė leidžiama nuotekų valymo forma
*Sandėliavimo rezervuaro įrengimas turi būti suderintas su savivaldybe
** To galima išvengti, jei rezervuare įrengiamas atitinkamas jutiklis.

Septikus kartu su infiltravimo laukais galima naudoti regionuose, kuriuose gerai apsaugotas gruntinis vanduo ir kur gruntinis vanduo yra pakankamame gylyje. Septikas su infiltravimo lauku yra palyginti ekonomiškas sprendimas tiek išlaidų, tiek priežiūros požiūriu. Priklausomai nuo apkrovos, septikus reikia išsiurbti 1-2 kartus per metus. Septikas veikia tik kaip pirmasis valymo proceso etapas, kuriame lieka 70 % kietųjų dalelių ir nuotekų BDS sumažėja 10-30 %, o likusią valymo proceso dalį atlieka infiltracinis laukas.

Septinių rezervuarų privalumai ir trūkumai

+
Maža kainaNegalima naudoti vietų, kuriose požeminis vanduo yra prastai apsaugotas arba neapsau
Mažos techninės priežiūros išlaidosNegalima tankiai apgyvendintose vietovėse
Tinkamas sprendimas vietovėms, kuriose yra gerai apsaugotas požeminis vanduoVanduo iš septikų negali būti išleidžiamas į kanalizaciją ar viešuosius vandentakius
Įrenginiui eksploatuoti nereikia elektros energijos
*Savivaldybės pritarimas reikalingas septikams įrengti ir infiltracijos laukui įrengti

Biologinio valymo įrenginiai arba asmeniniai valymo įrenginiai yra moderniausias nuotekų valymo būdas. Iš esmės tai yra kompaktiškas nuotekų valymo įrenginys, kuriame išleidžiamos nuotekos valomos bakterijomis ir mikroorganizmais, kurie maitinasi nuotekose esančiomis organinėmis medžiagomis. Šiuolaikiniai biologinio valymo įrenginiai gali 95 % sumažinti BDS nuotekose ir 97 % – kietųjų dalelių kiekį nuotekose. Biologinio valymo įrenginiai turi būti sertifikuoti. Sertifikate turi būti nurodyti valymo rezultatai. Sertifikatą gali išduoti nepriklausoma specializuota laboratorija.

Biologinio valymo įrenginių privalumai ir trūkumai

+
Kai kuriuose regionuose tai yra vienintelis leidžiamas nuotekų valymo būdas.Didelės techninės priežiūros išlaidos, susijusios su rezervuarų ištuštinimo paslaugomis.
gali būti naudojamas regionuose, kuriuose draudžiama įrengti infiltravimo lauką (t. y. vietovėse, kuriose yra prastai apsaugotas arba neapsaugotas požeminis vanduo)Daugumai biologinio valymo įrenginių veikti reikia elektros energijos
Priimtinos priežiūros išlaidos
Moderniausias ir ekologiškiausias nuotekų valymo būdas
*Biologinio valymo įrenginių įrengimui reikalingas savivaldybės leidimas