Besiūliai, plastikiniai rūsiai

Užtikrinantys 100% sandarumą nuo gruntinio vandens pratekėjimo, drėgmės ir pelėsio.
Rūsio įrengimas per 1 – 2 dienas
Plastikinis rūsys išsprendžia konservuotų maisto produktų, marinuotų agurkų, šviežių vaisių ir daržovių, kitų produktų laikymo problemą. Jie populiarūs, nes pastatyti ir įrengti visavertį rūsį iš betono ar plytų yra ilga, finansiškai brangi užduotis, reikalaujanti rimtų pastangų. Rūsys turi būti sandarus ir tvirtas, o tai ne visada pavyksta pasiekti neprofesionaliems statybininkams statant konstrukcijas iš tradicinių medžiagų. Todėl vis dažniau alternatyva tampa plastikinis rūsys.

Šis gaminys - tai hermetiškai sandari konstrukcija iš plastiko, įkasta į žemę. Jį naudoja dačų savininkai, privačių namų ir garažų savininkai pasėliams, konservuotoms daržovėms, vaisiams laikyti. Į ją galima dėti vyną, bet kokius kitus produktus, kuriems reikalingas tam tikras temperatūros režimas. Standartinis rūsys daržovėms laikyti yra kelių kubinių metrų tūrio, cilindro ir stačiakampio formos talpyklos.

Plastikinės rūsio konstrukcijos

Tai paprasta konstrukcija, gaminama ekstruzinio suvirinimo būdu, naudojant standumo briaunas. Briaunos padidina gaminio stiprumą. Viršutinis liukas yra privalomas plastikinio rūsio elementas, pro jį žmogus patenka į vidų. Daugelyje modelių įrengtas papildomas šoninis įėjimas, todėl juos patogiau eksploatuoti, ypač tais atvejais, kai rūsiu teks dažnai naudotis. Tiesa, turėdamas šoninį įėjimą, plastikinis kesonas rūsiui turi daugiau bendrųjų matmenų, o į tai svarbu atsižvelgti, kai ribotas sodybos sklypo plotas.

Svarbi ilgalaikio produktų laikymo sąlyga - įranga ventiliacija, ji užtikrins šviežio oro antplūdį, sukurs reikiamą mikroklimatą patalpoje. Kad ji normaliai veiktų, šiuo atveju sumontuokite tiekimo ir išmetimo kanalą iš metalinių arba plastikinių vamzdžių, esančių skirtinguose konteinerio kampuose. Kartu kiekvieno vamzdžio galai yra apie 40-50 cm išorėje.

Betoninėms talpykloms didelę problemą kelia graužikai. Kad jie pro vamzdžius nepatektų į gatavą plastikinį rūsį, ant jų dedami tinklai arba grotelės. Su drėgmės kaupimusi vamzdynų viduje kovojama juos izoliuojant, kaip izoliatorius naudojama bet kokia tinkama medžiaga - mineralinė vata, stiklo vata, kitos priemonės.

Įrengimo rekomendacijos

Pirmiausia pasirinkite kokybišką patikimo gamintojo konteinerį, būtinai su standumo briaunomis - tai padės išvengti daugelio problemų ateityje, ypač kai juda žemė, o tai ilgainiui gali sunaikinti trapią saugyklą.

Nusipirkę rūsį dačei, paruoškite iškasą. Jos matmenys turėtų būti maždaug 30 cm didesni už patį statinį. Konteineris įrengiamas ant iki 15 cm aukščio smėlio pagalvės, kuri leis jį lengvai išlyginti. Esant gruntiniam vandeniui, klojama betoninė plokštė. Nedidelė dėžė prie plokštės pritvirtinama specialiais stropais, didelė konstrukcija papildomai tvirtinama išilgai centrinės dalies einančiu diržu.

Pritvirtinus besiūlį plastikinį rūsį, jis užpilamas. Į tarpą tarp duobės sienos ir konteinerio klojamas smėlio ir cemento mišinys santykiu 5:1. Ventiliacijos vamzdžiai turi būti sumontuoti iš skirtingų pusių - vienas iš apačios, kitas iš viršaus. Mišinys pilamas tol, kol paviršiuje lieka vienas kaklelis.

Po užpylimo atliekami vidaus montavimo darbai - įrengiamos kopėčios, produktų lentynos ir kiti elementai. Plastikinis rūsys, kurio įrengimo darbai atliekami šaltame regione, iš viršaus papildomai uždengiamas putplasčiu.

Privalumai ir trūkumai

Polipropileno rūsiai turi savo privalumų ir trūkumų. Juos žinodami galite pasirinkti geriausią variantą, dėl kurio ateityje nereikės gailėtis. Pradėkime nuo privalumų:

 • Universalumas. Koferinės dėžės konstrukcija leidžia ją naudoti ne tik sodybos sklype, bet ir garaže, pastogėje, kitoje tinkamoje vietoje, kur yra laisvo ploto.
 • Medžiaga. Šiuolaikiniai polimerai turi daug privalumų - jie nepraleidžia šviesos ir oro, puikiai izoliuoja gaminius nuo nereikalingo poveikio aplinkai. Medžiaga neįleis graužikų, vabzdžių, pelėsių į konteinerio vidų. Ji nesugeria pašalinių kvapų, lengvai valoma.
 • Antikorozinis atsparumas. Plastikas nerūdija, todėl rūsys po dačia tarnaus mažiausiai 50 metų.
 • Sandarumas. Polipropileno arba plastiko savybės leidžia išvengti drėgmės patekimo į vidų, nereikia atlikti papildomų darbų dėžės sandarumui pagerinti, neturi siūlių.
 • Nedidelis svoris. Daržovių plastikinis rūsys dačioms sveria palyginti nedaug, o tai supaprastina montavimą, kuriam dažnai nereikia pasitelkti papildomos technikos.
 • Asortimentas. Rinkoje siūlomas didelis gaminių pasirinkimas, tarp kurių visada galima rasti kainos ir savybių požiūriu tinkamą egzempliorių.

Trūkumai

Iš trūkumų pažymime, kad baigtas rūsys, skirtas sodybai su montavimo paslaugomis, kainuoja gana brangiai. Kaina priklauso nuo gamintojo ir gaminio kokybės, talpyklos tūrio, vidinio įdėklo, nuo kai kurių kitų parametrų. Žinoma, rinkoje galima išsirinkti ir pigių sandėliukų, tačiau paprastai jie turi daug trūkumų, iš kurių pagrindiniai yra nekokybiška medžiaga ir standumo briaunų trūkumas. Sutaupęs pinigų, pirkėjas gauna trumpalaikę konstrukciją. Patariame atkreipti dėmesį į patikimus prekių ženklus.

Kitų problemų eksploatuojant kils tik tuo atveju, jei konteineris buvo netinkamai sumontuotas. Dėl to rūsys gali išsprogti veikiamas gruntinio vandens arba dėl netinkamo vėdinimo gali kauptis kondensatas. Todėl patariame kreiptis į specialistus, kurie laikosi montavimo technologijos.

Palyginimas su gelžbetoniniais rūsiais

Palyginkime kesoninį rūsį vaisiams ir jo betoninį analogą, kuris laikomas pagrindiniu konkurentu rinkoje. Gelžbetoninis rūsys pasižymi dideliu tvirtumu, tačiau ir kokybiškai pagamintas plastikinis rūsys su standumo briaunomis atlaikys beveik bet kokį mechaninį poveikį. Tačiau sandarumo klausimu plastikiniai gaminiai suteiks pranašumą - papildomas siūlių sandarinimas yra būtina sąlyga normaliam betoninio rūsio veikimui, o nekokybiškai atliktas darbas net ir nedideliame plote gali sukelti didelių bėdų: graužikų, vabzdžių, drėgmės prasiskverbimą.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis

Taigi, jei nusprendėte įrengti mini rūsį, pasinaudokite šiomis rekomendacijomis:

 • Užsakydami konteinerį sandėliavimui, apskaičiuokite jo matmenis su nedidele atsarga. Padidėjus šeimai ar dėl kitų veiksnių gali prireikti išplėsti saugyklą, o to padaryti nebebus įmanoma. Šiek tiek permokėję šiandien, būsite tikri, kad rytoj, net ir pačiu produktyviausiu sezonu, jūsų kesonas sutalpins visus preparatus.
 • Komplekte su konteineriu dažnai eina papildomi atributai - kopėčios, lentynos, izoliacija. Gali būti ir ventiliacijos angos, elektros instaliacija ir kiti būtini daiktai, kuriuos bet kokiu atveju teks pirkti normaliam rūsio eksploatavimui ir komfortui pagerinti, bet kuriems galite sutaupyti pinigų, jei jie jau yra komplekte.
 • Išstudijuokite prekių garantiją - kuo ilgesnis laikotarpis, tuo geriau. Jei įrangą montuojate patys, garantija gali būti nesuteikta. Bet kuriuo atveju išsiaiškinkite šį klausimą.
Iš plastiko pagaminti rūsiai dėl savo privalumų jau seniai tapo alternatyva rūsiams, pagamintiems iš tradicinių medžiagų. Svarbu išsirinkti tinkamą gaminį, kad galėtumėte laikyti produktus nebijodami dėl jų saugumo.

DAUGIAU NEBESPĖLIOKITE
Registruokitės nemokamai specialisto konsultacijai

  Techninė informacija

  • Sandarumas 100 %
  • Medžiaga Maisto polietilenas
  • Tarnavimo laikas virš 100 metų
  • Temperatūra žiemos metu nuo +3°С iki +8°